Erasmus+ Back to the roots, Back to the future mobilnost u Španjolskoj (5.-11.5.2022.)

Autor: Vesna Tomić, 17. 5. 2022. 11:05

Učenici gimnazije A. G. Matoša, Antea Nikolić, Nora Ilakovac, Rita Ilakovac, Karlo Jančo i Marin Tot te profesori Dubravko Aladić i Dragana Matković sudjelovali su na Erasmus+ mobilnosti u Huelvi, Španjolskoj gdje je glavna tema bila priprema tradicionalnih jela koja su pod zaštitom UNESCO-a kao nematerijalna baština u školama Alto Conquero i Punta Umbrija.

Erasmus+ mobilnost u Italiji. (4.4.-10.4. 2022.)

Autor: Vesna Tomić, 26. 4. 2022. 13:47

Učenici trećih razreda naše gimnazije (Ema Bilobrk, Korina Lukačević i Ana Maričić) zajedno sa dvoje profesora: Draganom Matković i Dubravkom Aladićem u sklopu Erasmus+ projekta Back to the roots, Back to the future, sudjelovali su u mobilnosti u Italiji u mjestu Riesi. Učenici  su, uz mentorstvo profesora, predstavili tradicionalne festivale tipične za Hrvatsku koji su pod zaštitom UNESCO - a kao nematerijalna baština. Uz Hrvatsku, ostale zemlje sudionice projekta su: Španjolska, Italija, Grčka, Turska i Rumunjska.

Erasmus+ mobilnost Dorohoi, Rumunjska (11.3.-16.3.) Vijest ima dokument u privitku

Autor: Vesna Tomić, 26. 4. 2022. 13:31

Učenici trećih razreda: Ana Vomš i Marko Katilović i profesori gimnazije A. G. Matoš: Dubravko Aladić i Dragana Matković sudjelovali su u mobilnosti u mjestu Dorohoi, Rumunjska u sklopu Erasmus+ projekta Back to the roots, Back to the future. Učenici su uz mentorstvo profesora predstavili tradicionalne plesove Hrvatske koji pod zaštitom UNESCOa kao nematerijalna baština.

Erasmus +, Project in Turkey – Back to the Roots, Back to the Future

Autor: Vesna Tomić, 29. 7. 2021. 12:32

In the morning on the 8th February we started our journey to Turkey. Although, we had to wake up very early, the ride to Belgrade from Djakovo was exceptionally nice. First, we flew from Belgrade to Istanbul and then from Istanbul to Konya. In the bus that we were riding on to Karaman, our destination, we met the Romanian team. In Karaman, our hosts waited for us and they took us to their homes where we met their parents and siblings. The host families were very nice and welcoming they made us feel like we are at home.

Prvi susret partnera, Kavala, 25.-29.11.2019.

Autor: Vesna Tomić, 28. 7. 2021. 17:06

Prvi susret partnera u projektu pod nazivom Back to the Roots-Back to the Future održan je u školi koordinatora projekta u Kavali. Susretu su nazočili partneri iz Rumunjske, Španjolske, Italije,Turske i Hrvatske. Našu školu predstavljali su profesori Vesna Tomić, Dubravko Aladić i Dragana Matković. Obzirom da je to bio prvi susret učenici nisu sudjelovali.

O projektu

Autor: Vesna Tomić, 28. 7. 2021. 13:22

Projekt Back to the Roots-Back to the Future se provodi od listopada  2019. do kolovoza 2021. Partneri u projektu su: Grčka, zemlja koordinator, Turska, Italija, Španjolska, Rumunjska i Hrvatska.U projektu će sudjelovati oko 100 učenika i 65 profesora.

Cilj projekta je  upoznavanje kulturnog i povijesnog nasljeđa Europe, povećanje svijesti o europskim vrijednostima, upoznavanje i primjena znanja o poduzetništvu, pronalaženje poslova u kulturi, poboljšanje vještine govora na stranom jeziku i upotrebe digitalnih alata.

Izabran logo projekta, krećemo s društvenim mrežama

Autor: Vesna Tomić, 28. 7. 2021. 13:14

Nakon odabira loga, otvorena je i službena Facebook stranica projekta. Potražite nas na poveznici www.facebook.com/Back-to-the-roots-back-to-the-future-107975847249764/

Gimnazija A. G. Matoša Đakovo / +385 31 814060, HR-31400 Đakovo / gimnazija-agmatosa-dj.skole.hr / ured@gimnazija-agmatosa-dj.skole.hr