Posjet Labus sajmu na FERIT-u

Datum objave: 7. listopada 2024.

Naši su učenici posjetili 4. Labus sajam na Fakultetu elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija (FERIT) u Osijeku, 3. listopada 2024. LABUS sajam je znanstveno-edukativni događaj osmišljen kako bi popularizirao STEM područja među učenicima osnovnih i srednjih škola, ali i svim ostalim zainteresiranima u znanost i tehnologiju.

Na tom znanstveno-popularnom događanju učenici su imati priliku izvoditi različite eksperimente, sudjelovati u interaktivnim radionicama i predavanjima iz područja fizike, elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija. Posjetili su prezentacije na izložbenim štandovima gdje su imati priliku zaviriti u svijet inovacija i upoznati se sa suvremenim tehnologijama, koje koriste studenti u svojim projektima. Sudjelovali su i na specijaliziranim radionicama u laboratorijima, gdje su mogli samostalno izvoditi eksperimente i koristiti suvremenu tehnologiju. Posjetili su slijedeće radionice:  Razigrana svjetlost, Web dizajn i boje, Prijenos podataka u računalnoj mreži, N2 Arduino radionica za početnike i AI: Are We Doomed? A Socratic Seminar on AI.

Učenici su tako osnažili svoje eksperimentalne vještine, a sajam im je pružio motivaciju za studiranje u STEM području.

Labus sajam su, u pratnji prof. Spomenke Hardi, posjetili učenici:
Tena Kirchmayer (3.a), Gregor Barna (3. a), Ante Biuk (3. a), Toni Lokas (3. b), Fran Mandarić (3. b), Melani Skender (3. b), Petra Kočiš (3. b), Alen Matanovac (3. b), Marija Lacković (3. b), Mia Ćotić (3. d) i Hana Drga (3. d).

Spomenka Hardi, mag. educ. math. et phys.