Sudjelovanje na Zimskoj školi fizike za učenike osnovnih škola Osječko-baranjske županije

Datum objave: 6. veljače 2024.

Naša je škola sudjelovala na 20. Zimskoj školi fizike za učenike osnovnih škola Osječko-baranjske županije, koja je održana 3. veljače 2024. na Odjelu za fiziku u Osijeku.

Tema Zimske škole bila je Struktura tvari u okviru koje je održano niz radionica za učenike te predavanja za učenike i nastavnike, a održan je i Sajam fizike. Spomenka Hardi, nastavnica fizike, te učenice Ivana Škegro i Lucija Perić (2. a) predstavile su našu školu na Sajmu fizike s temom Fluid u pokretu. Na Sajmu su demonstrirale ponašanje Nenewtonovih tekućina pod utjecajem zvuka različitog intenziteta, pokazale svojstva plazme pomoću plazmene kugle, neonskih i helijevih cijevi, gravirale jabuku pomoću plazme, demonstrirale primjene Bernoullieve jednadžbe te Pascalov zakon na hidrauličkim dizalicama, koje su izradili naši učenici. Sudionici Zimske škole, i učenici i nastavnici, su u velikom broju posjetili njihov štand i vrlo aktivno sudjelovali u njihovim pokusima, a naše učenice su pokazale zavidno znanje, za što su bile i pohvaljene od strane sudionika Sajma.

U nastavku pogledajte nekoliko fotografija.