Gimnazijalcima čak pet nominacija za državni LiDraNo!

Datum objave: 29. veljače 2024.

U utorak, 27. veljače 2024., u Srednjoj školi Isidora Kršnjavoga u Našicama održana je županijska smotra LiDraNo. Đakovačku gimnaziju zastupao je velik broj sudionika koji su dobili prolaz za državno ntjecanje.

Gimnazijalci su predloženi za državnu smotru u čak pet kategorija: Ruža Drmić, Manuela Dorić, Benedikt Ilakovac, školski list „Inter nos“  te radijska emisija „Kvantna računala – peta industrisjka revolucija?“). Mentori učenika su Nikolina Mandić Matijević, Miro Šola i Marina Maričić.

U kategoriji „literarno stvaraštvo“ Gimnaziju su predstavljali:  Viktor Kladarić (2. razred) i Ruža Drmić (4. razred). Županijsko prosudbeno povjerenstvo za spomenutu kategoriju činili su Anđelka Blažević, Marina Tomić i Franjo Nagulov.

Novinarsko stvaralaštvo prosuđivali su: Goran Flauder, Vuk Tešija i Danijel Geošić. U kategoriji samostalnih novinarskih radova natjecala se Manuela Dorić (4. razred), a školski list „Inter nos“ predstavila je glavna urednica lista Marta Jaman (4. razred). Mentori učenika su Nikolina Mandić Matijević i Miro Šola.

U kategoriji radijskih emisija natjecali su se učenici 4. razreda – Karlo Perešin, Gabriel Florijan, Iva Mijakić, Klara Bareš i Nera Novaković, a njihova radijska emisija nosi  ime „Kvantna računala – peta industrisjka revolucija?“.

Benedikt Ilakovac (4. razred) kazivanjem poezije Jirija Šotole: Ja sad idem van, predstavljao je školu u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa, a pod mentorskom palicom prof. Marine Maričić učenici: Marla Posavčević, Sara Kedačić, Lara Sučić, Lucija Petričević, Ivan Bilać, Lea Ivanović, Ana Drmić i Ruža Drmić s dramsko-scenskom igrom „Gorjanske ljelje“ natjecali su se u kategoriji skupnih scenskih nastupa. Dramsko scensko stvaralaštvo prosuđivali su Ana Schmidt, Anđela Vidović, Ivan Kristijan Majić.

Manuela Dorić, 4. c