Državno prvenstvo školskih športskih društava u badmintonu

Datum objave: 1. ožujka 2024.

Gimnazijalke pete, dugo će žaliti za polufinalom!

Državno prvenstvo školskih sportskih društava u badmintonu za osnovne i srednje škole održano je od 26. do 28. veljače u Poreču. Na prvenstvu je sudjelovalo više od 90 ekipa osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske.

Nakon županijskog natjecanja 24. listopada 2023. u Osijeku, djevojke ŠŠD „Mladost ’96“ ostvarile su plasman na državno prvenstvo. Taj uspjeh ostvarile su učenice: Maja Sučić (2. a), Kiara Petric (2. b), Anja Belvanović (2. c) i Jana Tomić (4.b). U Poreču su đakovačke gimnazijalke upisale dvije pobjede: prvu  protiv Srednje škole Pakrac, a drugu protiv Gimnazije Antuna Vrančića iz Šibenika. Dvije pobjede donijele su im plasman u četvrtfinale. U zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici učenice Ekonomske i birotehničke škole iz Bjelovara bile su bolje rezultatom i pobjedile rezultatom 3:2. Dugo će igračice pamtiti ovaj susret jer su bile jako blizu plasmana u polufinale.Time su zauzele 5. mjesto zajedno s još nekoliko škola u skupini djevojaka srednjih škola. Na državnom prvenstvu u badmintonu također su nastupili i učenici Srednje strukovne škole Antuna Horvata koji su u prve dvije utakmice jednu pobijedili i jednu izgubili te nisu ostvarili prolaz u četvrtfinale.

Marta Koprčina, 2.c