Festival znanosti u đakovačkoj Gimnaziji

Datum objave: 24. travnja 2024.

I đakovački gradonačelnik Marin Mandarić na festivalu

U našoj školi 24. travnja održan je Festival znanosti. Tema ovogodišnjega Festivala je Inteligencija. Naši učenici i profesori su raznovrsnim radionicama, prezentacijama, predavanjima i izložbama djeci iz vrtića i učenicima osnovnih i srednjih škola inteligenciju predstavili na zanimljiv način. Festival znanosti u đakovačkoj gimnaziji posjestio je i đakovački gradonačelnik Marin Mandarić, nekada i sam gimnazijalac, koji je pozorno poslušap izlaganja naših učenika.

Djeca iz vrtića i učenici imali su priliku i sami sudjelovati na radionicama „Ako mogu ja, možeš i ti!“ (Mirta Lulić i Vesna Tomić), ,,Emotional intelligence“ (Danica Miloš), Glagoljica – spajanje tradicije i tehnologije (Nikolina Mandić Matijević i Marina Maričić), ,,Inteligencija na djelu“ (Josipa Hardi i Lucija Ostheimer), ,,Malim koracima do zvijezda“ (Martina Klarić i Emina Lulić), ,,Otkrijte svoju vrstu inteligencije“ (Daliborka Šetka i Barbara Horvatović Krstevski), ,,Pažnja i koncentracija“ (Viktorija Krbavac i Silvija Profusek), ,,Seizmograf – objektiv prema zemaljskoj utrobi“ (Zvonimir Bušić) i ,,Srednjovjekovne priče, spoj umjetne inteligencije i povijest“ (Ines Jnčula). Osim sudjelovanja na radionicama, mogli su poslušati prezentaciju ,,Zavirimo u svijet stanične inteligencije“ (Filip Babić i Sanja Mijakić) i predavanje ,,Rimski vojnik kasne antike u istočnoj Slavoniji“ (Dubravko Aladić i Ive Zubčić) te pogledati izložbu ,,Strast stvara genija“ (Mirta Lulić).

Marta Jaman, 4.b