Gimnazijalci s profesoricom Nikolinom Mandić Matijević posjetili Centar izvrsnosti u Varaždinu

Datum objave: 5. ožujka 2024.

Dana 2. ožujka Klara Bareš, Gabriel Florijan, Iva Mijakić, Nera Novaković i Karlo Perešin iz 4.a razreda, zajedno s profesoricom Nikolinom Mandić Matijević, posjetili su Centar izvrsnosti u Varaždinu. U sklopu posjeta sudjelovali su u kompleksnom stvaranju televizijske emisije u njihovu studiju. Karlo Perešin sudjelovao je u ulozi voditelja, Gabriel Florijan bio je gost u studiju, Nera Novaković javila se iz radijskog studija, a režiju su pokrivale Iva Mijakić i Klara Bareš. Emisiju pogledajte na poveznici https://youtu.be/OcJzY37Kx0I?si=CZ-XqMNTeMUqyXJ_.

Naši učenici ondje su shvatili što znače riječi da je strateški cilj Varaždinske županije obrazovanje i ostali su zapanjeni onime što Centri izvrsnosti nude. Uz vodstvo inženjera i profesora koji su ih srdačno dočekali, obišli su Centre za robotiku, astronomiju, fiziku, matematiku, hrvatski jezik… Posjetili su zvjezdarnicu, učionicu za programiranje video igrica, kabinete u koje učenici dolaze svojevoljno samostalno vježbati u slobodno vrijeme.

Dojmove s ovog zanimljivog posjeta pročitajte u priloženom dokumentu, a dijelić atmosfere doživite u galeriji snimljenih fotografija.

Nika Sabljić, 4. c