Razredni časopis na engleskom jeziku

Datum objave: 6. svibnja 2024.

Ovaj ste tjedan na panoima u školskom hodniku mogli vidjeti i pročitati zanimljive razredne časopise na engleskom jeziku učenika drugih razreda.

Naime, radi se o školskom projektu Class magazine koji su učenici 2.a, b i d razreda radili od studenog 2023. do svibnja 2024. Projekt se sastojao od nekoliko etapa koje su učenici marljivo odradili. Svaki učenik u razredu prema vlastitom je interesu trebao odabrati temu i napisati članak o istoj. Osmišljavanje tema započelo je u studenom i prosincu, a u siječnju su predali prvu skicu svog članka. Sljedeća dva mjeseca učenici su dorađivali tekstove jer su morali poslati prvu inačicu članka na ispravak. U travnju su predali prve gotove tekstove kada su osmislili i izgled stranice svog članka koju su doradili s razrednim urednicima. Svaki je razred imao po dva ili tri urednika i pomoćnika urednika koji su uredili i posložili časopis te vodili računa o tome da časopis bude spreman na vrijeme.

Urednici i učenici odradili su odličan posao što se može vidjeti na panoima. Raznovrsni članci  na engleskom jeziku pokazuju nam interese današnjih generacija, edukativni su, zanimljivi te pokrivaju sva područja interesa.  Svatko od nas u njima može pronaći nešto zanimljivo za pročitati, naučiti i obogatiti znanje engleskog jezika.

Goranka Šimić, prof.