Županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika

Datum objave: 26. ožujka 2024.

Iva Sukačić izborila državno natjecanje?!!!

Već tradicionalno II. gimnazija u Osijeku domaćin je Županijskog natjecanje iz hrvatskog jezika koje je ove godine održano 20. ožujka 2024. Našu školu predstavaljali su učenici prvih, drugih, trećih i četvrtih razreda: Iva Sukačić, 1. c, Begzada Medžiković, 1. c, Helena Nikolić, 2. c, Elena Krstevski, 2. a, India Funarić, 2. a, Ivan Bilać, 3. a, Ana Tilman, 3. c i Petra Papuga, 4. a. Najbolji rezultat u kategoriji prvih razreda, drugo  mjesto s 84 boda, ostvarila je Iva Sukačić. Odlično šesto mjesto u istoj kategoriji ostvarila je i Begzada Međiković sa 69 osvojenih bodova. Njihov mentor je  prof. Miro Šola.

U kategoriji drugih razreda Helena Nikolić (2. c) osvojila je peto mjesto sa 78 bodova (mentorica Nikolina Mandić Matijević, prof.), Elena Krstevski zauzela je deseto mjesto sa 72 boda, a India Funarić jedanaesto sa 69 bodova (mentorica Marina Maričić, prof.).

Profesorica Vesna Vukasanović mentorica je učenicima trećih razreda. Ivan Bilać zauzeo je četvrto mjesto s 83 boda, Ana Tilman je četrnaesta sa 70 bodova.

Petra Papuga natjecala se u kategoriji četvrtih razreda. Osvojila je osmo mjesto sa 69 bodova. Njena mentorica je prof. Nikollina Mandić Matijević.

Državno povjerenstvo za natjecanja iz hrvatskoga jezika do 19. travnja poslat će pozivnice sudionicima državnoga natjecanja. Prema ostvarenim rezultatima velika je vjerojatnost da bi na državno natjecanje (8. do 10. svibnja) trebala ići Iva Sukačić, učenica 1. c razreda.

Marta Jaman, 4. b